איך לבחור סוגי דודי שמש עבור הבית?

איך לבחור סוגי דודי שמש עבור הבית?

דוד שמש הוא אחד המכשירים הכי חשובים בבית כיום כי הוא מאפשר לנו מקלחות חמות ללא עלות חשמל או גז. כיום הטכנולוגיה של דודי שמש התפתחה מאוד ויש מספר סוגים שניתן לרכוש.

בכתבה הבאה אנו נדבר על סוגי דודי שמש ואיך לבחור אותם עבור הבית שלנו.

 

על מה להתעכב כאשר אתם רוכשים דוד שמש?

יש כיום בענף הדודים חמש סוגים של מערכות דודים ביתיות. כמובן שאתם מעוניינים במערכת הדוד היעילה ביותר עם כמות התקלות הקטנה ביותר.

בנושא של סוגי דודים לא כולם בקיאים ומכירים את המערכות השונות וכאשר אתם נתקלים בתקלות, לרוב תזמינו איש מקצוע מבלי לדעת מה הבעיה בדוד הביתי ולמה הוא לא מחמם.

לכן, לפני שנעסוק בסוגי המערכות השונות, מומלץ תחילה להכיר את הסיבות לכך שדוד שמש מפסיק לבצע את פעולת החימום. תוכלו לקרוא על נושא זה בקישור הבא: https://pakahom.com/heater-does-not-heat/solar-heater/

 

למה עוד כדאי לשים לב בסוגי דודי שמש?

אחד הדברים החשובים בבחירת סוגי דודי שמש הוא שימת דגש על החומרים שממנו הוא עשוי. לרוב דודי שמש יהיו עטופים בחומר מבודד על מנת שיישארו לאורך זמן ולא יינזקו מהשמש.

שני הציפויים השכיחים ביותר הם הבטון והאמייל, כאשר האמייל נחשב לחומר הטוב מבין השניים. חומרים נוספים הם ברזל ומתכות כמו נחושת, אלומיניום ונירוסטה.

שלושת האחרונים נחשבים לטובים יותר מהשימוש בברזל. מערכות שבהם קיימים חומרים איכותיים יעלו קצת יותר, אך יישארו לזמן ארוך יותר.

 

מערכות דודי שמש תרמוסיפוניות

מערכות דודי שמש תרמוסיפוניות נחשבות למערכות הדודים הנפוצות ביותר בדודי הבתים. מה שמאפיין מערכות אלו זה החיבור המאונך של הדוד והיכולת של המערכת לגרום לכך שמים בטמפרטורה חמה יעלו כלפי מעלה ויגיעו אל הדוד.

במערכת זו התקלות הנפוצות קשורות בהצטברות אבנית. תקלות אבנית הן נפוצות מאוד ואין הן מידות על איכות הדוד. למעשה מערכת זו היא הנפוצה ביותר בשל אמינותה ומחירה הנמוך יחסית למערכות דודים אחרות שעליהן נדבר כעת. 

 

סוגי דודי שמש שלא עובדים בשיטה התרמוסיפונית

כיום בענף דודי השמש הביתיים קיימים גם סוגי דודי שמש שעובדים מעט אחרת מהמערכת התרמוסיפונית. אחת המערכות נקראת מערכת דוד מאוזן שעובדת בעזרת מערכת סחרור מים במקום העיקרון התרמוסיפוני.

כך גם עובדת מערכת מאולצת שבה היתרון הגדול זו האפשרות לגמישות בהתקנה. במערכת זו הקולטנים לא חייבים להיות צמודים למערכת אגירת המים.

מערכת נוספת שעובדת מעט שונה היא המערכת הסגורה שבה המים החמים עוברים דרך צינור ספירלי לפני שמגיעים לדוד.

היתרון של מערכת זו היא במניעת הצטברות האבנית על הקולטנים. מומלץ לשאול את המתקין על סוגי הדודים השונים, מחיריהם ואיזו שיטה היא המומלצת כיום.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
צוות מורשת

צוות מורשת