יש פתרון: מה עושים עם הילדים אחרי הגנים והבית ספר

מה עושים עם הילדים אחרי הגנים והבית ספר

ילדים בגיל הגן ובית הספר כיום מסיימים את היום שלהם בסביבות השעה ארבע או חמש. משעה זו יש לנו כהורים זמן איכות עם הילדים שלכם של כ- שעתיים עד שלוש ולזמן הזה צריך למצוא פעילויות מהנות ומתאימות על פי הגיל. אז אחרי שעברתם כל גן שעשועים בערך באזורכם, זה הזמן להכיר אפשרויות תעסוקה נוספות עבור ילדים לאחר הגן ובית הספר. במאמר זה אנו ניתן המלצות לפעילויות שניתן לעשות עם הילדים. אך לפני שנמליץ זאת, אנו מציעים שיהיה לכם  תכנון שבועי קבוע או משתנה אשר יעזור לכם במשימה זו.

איך מכינים תכנון שבועי

הדרך הטובה להכין תכנון שבועי היא למעשה לקחת דף אחד ולכלול בו את כל המשימות המשפחתיות על פי שעות ולאחר מכן להכניס אותם לתוך טבלת ימים עם תאריכים. לתוך הטבלה הזו תוכלו להכניס גם את החלק של "מה עושים בשעות הפנאי". מומלץ מאוד לשתף את כל בני הבית בתכנון ולתלות אותו על המקרר או במקום שנגיש לכולם. עבור הילדים הקטנים שעדיין לא קוראים, ניתן להכניס סמלים ציוריים שיעזרו להם להבין את המשימה.

חוג פעם בשבוע

אם יש לכם אפשרות כלכלית, בהחלט ניתן לרשום ילדים לחוגים בתחומי עניין שמעניינים אותם. זה יכול להיות סוגי ריקוד שונים, שירה, חוגי ספורט, חוגי יצירה ועוד. כדאי תמיד להתעניין בחוגים אשר מתפרסמים במתנ"ס הקרוב לביתכם וגם באנשי מקצוע פרטיים. יש חוגים שהם פעם בשבוע ויש חוגים שהם פעמיים ובשני המקרים זו תעסוקה נהדרת לילדים מגיל הגן והלאה. עבור הקטנטנים יותר תמיד אפשר ללכת בזמן זה לשעת סיפור בספריה הקרובה.

מנוי לספריה

בעידן שבו הכל מאוד מהיר וקורה באינטרנט, כדאי ואפילו מומלץ לקחת את הילדים לבילוי פעם בשבוע בספריה העירונית. הם יוכלו לבחור ספרים לכל השבוע ועם הקטנטנים תוכלו לבלות בשעת הסיפור. למעשה הספריה העירונית היא מוקד משפחתי נהדר לבילוי רגוע פעם בשבוע או שבועיים.

שעת יצירה ביתית או שעת משחק יחד

אחד הדברים שהכי מחברים בין אחים ואחיות ובין הוריהם הוא זמן איכות. ניתן להקדיש אחד מימי השבוע לשעתיים של משחק משותף, יצירה, חידון מעניין ועוד. מומלץ להכין את הפעילות מראש. אם מדובר על משחק קופסא יחד, הכינו אותו מראש ואת המקום בבית שבו תשחקו. אם מדובר ביצירה, יש להכין את שולחן העבודה עם החומרים הרלוונטיים. זהו זמן נהדר ומהנה עבור כולם.

בקיץ- שעתיים מהנות בבריכה 

אם מדובר בזמן של קיץ, מאוד מומלץ לעשות מנוי לחודשים אלו ולבלות בבריכה בשעות אחר הצהריים. זו פעילות מרעננת במיוחד עבור הילדים הקטנים והגדולים. היפכו זאת למסורת של פעם בשבוע. כמו כן, זמן זה יכול להיות גם בים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
צוות מורשת

צוות מורשת