כל מה שכדאי לדעת על צוואות וירושות

כל מה שכדאי לדעת על צוואות וירושות

מעגל החיים הוא מעגל שמתחיל כשתינוק נולד ומסתיים במותו. בין שני אירועים אלו, צובר האדם אירועים מכוננים בחייו באמצעותם הוא צובר רכוש וכסף.

נוסף על כך הוא בונה את משפחתו וכאשר יסיים את חייו יוכל להעניק להם את כל מה שצבר.

בכתבה הבאה נדבר על צוואות וירושות ובמי ניתן להיעזר כדי לכתב אותן.

 

איך לכתוב צוואה ובמי להיעזר?

לכתוב צוואה זה לא דבר של מה בכך. יש המון לבטים וצדדים שיש להתחשב בהם ויש גם לבחור את האדם הנכון שינהל את הקראת הצוואה וחלוקת הירושה בצורה אמינה לפי רצון האדם.

במקרים של כתיבת צוואה וירושה מומלץ לגשת לעורך דין אמין לענייני ירושה וצוואה שיעזור לכם לכתוב אותה ובעת לכתכם ינהל את הקראתה וחלוקת הרכוש. 

 

למה כדאי לגשת לעורך דין כאשר צריך לכתוב צוואות וירושות?

אדם אחרי לכתו לא יכול לנהל את ירושתו ולחלק אותה. הוא צריך מישהו מטעמו שיעשה זאת. בנוסף, חשוב לדעת כי חלוקת צוואות וירושות זה עניין רגיש מאוד וסביב עניין זה קמות מחלוקות רבות בין בני המשפחה.

כאשר פונים לעורך דין, הוא יעזור לכם לכתוב את הצוואה שלכם בצורה הוגנת לכל הצדדים והוא גם זה שידע להקריא אותה בדרך נעימה שהצדדים יוכלו לקבל אותה מבלי להגיע למחלוקת.

יש לכך חשיבות רבה, כי בסופו של דבר אדם רוצה להעניק את רכושו ליקרים לו כדי שייהנו ממנו ולא יתעסקו בסוגיות שיוצרות מחלוקת.

 

צוואות וירושות – על מה לשים דגש

הצוואה היא למעשה הסכם בכתב או בעל פה של אדם לפני מותו בו הוא למעשה אומר למי הוא מוריש את רכושו. לרוב מי שיכתוב צוואה זה אדם שיש ברשותו נכסים ורכוש שהוא רוצה להעניק.

כאשר כותבים צוואה יש להתחשב במספר דברים חשובים הכוללים גם את הילדים של האדם המוריש וגם את בן או בת הזוג.

על פניו, סוגיות אלו ברורות יותר כאשר המשפחה היא משפחה רגילה הכוללת אמא, אבא וילדים, אך אם מדובר במשפחה שבה האם והאב גרושים ויש להם בן או בת זוג, נכנס רובד נוסף למשוואה שיש לקחת בחשבון.

עו"ד ישראלי בן יאיר אומר שכדאי לפני כתיבת צוואה לחשוב היטב על האנשים שיקבלו את הרכוש ולבחון שאכן החלוקה נעשתה בצורה הוגנת. 

 

איך מתבצע התהליך של כתיבת צוואות וירושות?

יש מספר דרכים לכתוב צוואות וירושות. אפשרות ראשונה היא ללכת עם האדם שלו מורישים את הרכוש המסוים לעו"ד ולעשות הסכם חתום עם שני עדים שאחד מהם הוא העורך דין.

דרך נוספת היא לגשת לעורך דין ולכתוב צוואה בכתב יד והדרך השלישית היא צוואה בעל פה לאדם מסוים וכאשר קיימים בעת האמירה שני עדים נוספים. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
צוות מורשת

צוות מורשת