מדריך: מה אפשר לעשות בשבת

מדריך: מה אפשר לעשות בשבת

שבת הוא יום מאוד משפחתי, רבים אוהבים להקדיש זמן זה לבילוי זמן איכות עם המשפחה, אך לפעמים נשאלת השאלה מה נעשה ביום זה? במאמר זה אנו ניתן לכם מספר הצעות לפעילויות משפחתיות שניתן לעשות בשבת. חלקם יהיו פעילויות שניתן לעשות בבית וחלקם פעילויות שניתן לעשות יחד עם המשפחה מחוץ לבית.

פעילויות נהדרות שניתן לעשות בבית

לעיתים תופס אותנו מזג אויר גשום  בעיקר בחורף, אך אין זה אומר שאי אפשר לבלות זמן משפחתי איכותי בתוך הבית, להפך, ניתן להפוך את הזמן הזה למחבר ומגבש במיוחד. אפשר לדוגמא לעשות שבת שכולה משחקי קופסא ואסטרטגיה. כמו כן, ניתן לשחק במשחקי odt שבדרך כלל עושים בחוץ ולהתאים אותם לבית.

אחד המשחקים היפים הוא באמצעות חישוק, כאשר המשימה היא להעביר את החישוק בין בני המשפחה כאשק כולם אוחזים ידיים במעגל ולא ניתן לפתוח את המעגל. זהו משחק מצחיק מאוד, דורש הקשבה ושיתוף פעולה בין המשתתפים. מעבר לפעילויות מסוג זה, בהחלט ניתן גם לעשות פעילויות בישול יחד ולחלק משימות הכנה. אפשר לדוגמא להפוך את המשחק למאסטר שף ביתי, כאשר מתחלקים לשתי קבוצות. בסוף הפעילות, תוכלו לשבת כל המשפחה לארוחה נהדרת

פעילויות נהדרות לאביב

אין כמו שבת אביבית כדי לצאת לטבע של ארץ ישראל ולראות את הפריחה הנהדרת שיש בעונה זו. תוכלו בהחלט לעשות מסלול טיול באזור הצפון ולאחר מכן להצטרף גם לקטיף של פירות העונה.

זמן האביב הוא זמן מצוין לקטיף תותים, דובדבנים ועוד והוא מתחיל בסוף פברואר ומסתיים אי שם בחודש מאי. זו חוויה נהדרת לכל המשפחה ולכל הגילאים. גם התינוקות שזוחלים נהנים בפעילות מסוג זה וגם המתבגרים והוריהם. כמו כן, תמיד אפשר להוסיף טיולים רגליים למי שאוהב או לשלב טיולי ג'יפים. זו עונה עם מזג אויר נהדר שכיף מאוד לטייל בה ברחבי הארץ.

פעילויות לשבת שעושים בקיץ

הקיץ בישראל הוא חם מאוד, בימים חמים כאלו אנו זקוקים מאוד לפעילות צוננת, נעימה יותר. בקיץ החם אין כמו שכשוך במים קרירים ונעימים. אפשר בהחלט לנסוע לכנרת ולבלות שם בקמפינג של שישי עד שבת, אפשר לעשות טיול מעיינות בעמק המעיינות ליד בית שאן ואפשר גם לבלות בים. כמו כן, ניתן לעשות פעילויות מרעננות עבור כל המשפחה כמו שייט קיייאקים בירדן. חשוב מאוד לא לשכוח להצטייד במספיק מים, כובע ואם אפשר להוסיף אוכל לפיקניק ופירות העונה אתם רק תהפכו את הפעילות לחוויה משפחתית נהדרת. לכן בימי הקיץ מיצאו לכם את הפעילויות הרטובות והמרעננות הללו.

לסיכום, שבת זה בהחלט הזמן לבלות יחד, ניתן לבלות יחד בנעימים בכל עונות השנה, גם בחורף. חשוב להיות יצירתיים ולחשוב מה יהפוך את החוויה שלכם לנעימה בכל הזדמנות, ואל תשכחו שלפעמים גם זמן מנוחה יחד הוא חשוב ונעים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
צוות מורשת

צוות מורשת